Кафедра проводить міжнародну діяльність за декількома напрямками. Так, зокрема, триває співпраця з Люблінською політехнікою (м. Люблін, Республіка Польща) в напрямку підвищення кваліфікації та стажування як викладачів, так і студентів, що навчаються за енергетичними спеціальностями.
В межах співпраці з Ланьчжоуським технологічним університетом (м. Ланьчжоу, КНР) проводиться співпраця з фахівцями в області електромеханіки в напрямку створення нейронних мереж для ефективного керування електромобілем.
Також є попередня домовленість про проведення спільної діяльності щодо аналізу даних при дослідженнях ефективності віддачі енергії сонячними панелями, які виготовлені з різних напівпровідникових матеріалів та змонтовані на різних платформах з врахуванням (або без врахування) відслідковування руху сонця над горизонтом.
Продовжується співпраця з британською компанією Imagination Technologies в області вивчення надсучасних технологій застосування програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС) FPGA для застосування в задачах автоматизації технологічних процесів.
Кафедрі компанією надано навчальну лабораторію зі стендами на базі микроконтролерів Microchip PIC32MZ, ПЛІС Cyclone IV та Xilinx.
Маємо попередню домовленість з університетом штату Північна Кароліна (США) щодо спільної розробки методичного забезпечення для виконання лабораторних робіт та дослідження граничних технічних можливостей мікропроцесорних ядер різної реалізації.
Кафедру пов’язує багаторічна співпраця з представництвами компаній Siemens (Німеччина), Schneider Electric (Франція), Mitsubishi Electric (Японія), які надали кафедрі спеціалізовані навчально-наукові лабораторії з обладнанням, призначеним для автоматизації технологічних процесів.
Налагоджуємо науково-навчальну співпрацю з університетом м. Да Нанг (В’єтнам), Дакарським університетом (м. Дакар, Сенегал), університетом Стефана Чел Маре (м. Сучава, Румунія).