Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» зі спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у ВНТУ проводилася у 2018 році відповідно до наказу МОНУ №17794-л від 09.11.2018 р.
За результатами зовнішнього забезпечення якості вищої освіти експертна комісія висловила рекомендації:
1) продовжувати впроваджувати інноваційні технології, насамперед, мультимедійні технології та дистанційну освіту;
2) розширити бази практик у провідних підприємствах регіону;
3) продовжити модернізацію та оснащення лабораторій сучасним обладнанням та технічними засобами навчання.
У відповідь на зазначені рекомендації колективом кафедри реалізовано наступне.
1. Для навчального процесу в кожній аудиторії та лабораторії наявні стаціонарні або переносні проектори й екрани. Для проектування та моделювання систем автоматизації та електроприводів використовується сучасне програмне забезпечення, зокрема AUTOCAD ELECTRICAL, надане компанією Autodesk, координатором навчальних програм якої у ВНТУ є Розводюк М.П. (http://autodeskeducation.ru/education/coordinators).
У 2022 році отримано грант (ІІ місце) для навчальних закладів, що фінансуються Вінницькою обласною Радою та Вінницькою обласною державною адміністрацією («Розробка інформаційної веб-платформи», науковий керівник Розводюк М.П., https://vinrada.gov.ua/upload/files/Rozporadgenna/2022/301.pdf).
Залучено ряд закордонних викладачів для проведення лекційних, практичних занять, реалізації міжнародної академічної мобільності студентів:
– вебінар «Контактні електричні системи автоматичного керування”» д-р інж. Вітольда Крізера (Вища школа управління охороною праці у Катовіцах, Польща, 2023, https://cutt.ly/Ewvjh6Gc);
– курс лекцій «Courses PV*SOL Basic «Automatisation of PV-electrical and PV-thermalsystems design» інженера, к. т.н. Мілан Беліка (Університет Західної Богемії, Чехія, https://cemsc.vntu.edu.ua/?p=1197);
– лекція «Відновлювальні джерела енергії: як використовувати» професора Анджей Місьолека (Польща, 2023, https://cutt.ly/lwvjnlIW);
– курс лекцій інженера, к.т.н. Мілан Беліка в межах програми студентської академічної мобільності між Західночеським університетом та ВНТУ (2021 – https://cutt.ly/uwvjmjhn, https://cutt.ly/EwvjmL6S; 2023 – https://cemsc.vntu.edu.ua/?p=1197);
– програма подвійного диплому з європейськими університетами (https://pams.vntu.edu.ua), зокрема навчалися у Вищій школі управління охороною праці в Катовіцах Лисак О.О. (2022), Лях Д.П. (2020).
На кафедрі створено та функціонує науковий гурток «Інтелектуальні електромеханічні системи автоматизації» (попередня назва – «Основи електроніки та робототехніки», https://cemsc.vntu.edu.ua/?page_id=34).
Дистанційне навчання реалізовано через власну систему підтримки освітнього процесу JetIQ, що базується на «Положенні про дистанційне та змішане навчання ВНТУ» (https://vntu.edu.ua/uploads/2020/dzn.pdf), «Положенні Про застосування електронної системи підтримки освітнього процесу, методичної та наукової діяльності JetIQ у ВНТУ» (https://vntu.edu.ua/uploads/2020/JetIQ.pdf), «Наказі ректора ВНТУ від 13.03.2020 №84 «Про використання електронної системи управління освітнім процесом і підтримки методичної та наукової роботи JetIQ під час карантину» (https://vntu.edu.ua/uploads/2020/1618.pdf).
2. Розширено базу практик на провідних підприємствах регіону, які представлені на сайті кафедри КЕМСК (https://cemsc.vntu.edu.ua).
3. Створена нова лабораторія з обладнанням Mitsubishi Electric, оснащена сучасною комп’ютерною технікою. Оновлені інші лабораторії.
Придбано:
- проекційний екран та проектор,
- акустична система Ibiza Hybrid 12 VHF-BT;
- тепловізор -20-300°С WINTACT WT3320;
- цифровий осцилограф OWON XDS3204E (200 МГц, 4 канали);
- цифровий осцилограф OWON HDS1021M-N (20 МГц, 1 канал);
- принтер EPSON L1300;
- офісне обладнання для лабораторій Mitsubishi Electric, Siemens.